img

Lubics Szilvia

Ultramaraton-futó

Bemutatkozás:

A Nagykanizsán élő 42 éves Szilvi az amatőr hosszútávfutás és ultramaraton szerelmese. A világ egyik legszívósabb futónőjének tartott sportolónő kiemelkedő eredményeit felsorolni is nehéz: a Balaton körüli 212 km-es UltraBalaton kétszeres győztese, (másodszor abszolút elsőként, a teljes férfimezőnyt megelőzve futott be a célba); az Athén-Spárta közötti 245,3 km-es legendás Spartathlon futóverseny háromszoros győztese és kétszeres bronzérmese (két ízben több, mint egy órát javított a korábbi győztes idején); valamint az UltraMilano-Sanremo 286 km-es futóverseny győztese. Ezen kívül Szilvi hatszoros magyar bajnok 50 km-en és 100 km-en, valamint a 6 és 24 órás versenyeken. 2011-től 2014-ig az év ultrafutója cím birtokosa Magyarországon, 2014-ben az év harmadik legjobb ultrafutója a világon, többszörös magyar válogatott, országos csúcstartó és pályacsúcstartó. A Pécsi Egyetemen fogorvosként végzett ultrafutó civilben egy kis településen praktizál, háromgyerekes anyuka. Ezen felül a Megszállottak Klubjának tagja, Zala Megye Díszpolgára, a Nagykanizsa Város Sportjáért díj birtokosa és - a sport, a család és a szakma hármasának különlegesen ritka összhangjának elismeréseképpen - idén januárban átvehette a Magyar Becsület Rendet is. Saját bevallása szerint az élete három fia körül forog, de a futás mindennapjai része, mert nagy boldogságot, szabadságot, és sikerélményt ad. Dobogós helyezései mellett azonban legalább annyi örömet jelent számára, ha más embereket motiválhat abban, hogy elérjék a maguk elé kitűzött célokat, mert, ahogy fogalmaz: „ha van egy álmunk, minden nap tenni kell érte, és a siker jobbára azon múlik, hogy akkor is kitartsunk, amikor mások már feladták”.